KONFERENCJA ŻYRAFY Z ŁODZI czyli o KOMUNIKACJI EMPATYCZNEJ Jako metodzie wspierającej relacje z dziećmi w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolne

W dniu 29 listopada 2013 w godzinach 12:00 – 15:30  w małej sali obrad Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowska 104 w ramach projektu finansowanego ze środków ministerstwa pracy i polityki społecznej odbyła się „KONFERENCJA ŻYRAFY Z ŁODZI czyli o KOMUNIKACJI EMPATYCZNEJ Jako metodzie wspierającej relacje z dziećmi w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolne”.

W konferencji wzięli udział nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zaproszeni zostali praktycy, trenerzy którzy stosują metodę w swoim życiu oraz nauczyciele, którzy poznali tę metodę, widzą jej wartość i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami. Uczestniczki projektu latające babcie – seniorki uczą się tej metody i wykorzystują jej idee podczas prowadzonych z dziećmi w przedszkolach i szkołach warsztatach empatycznych. Zaproszone były dzieci, które obcują z metodą na co dzień w swoich domach oraz ich rodzice – obie strony podzieliły się wrażeniami z przyjęcia postawy empatycznej w życiu. Gościli także przedstawiciele międzynarodowego projektu B.R.I.D.G.E, którego celem jest wdrażanie komunikacji empatycznej jako metody budowania porozumienia miedzypokoleniowego (przedstawiciele z Polski, Portugali, Czech, Włoch, Hiszpanii, Francji).
Na zakończenie konferencji rozlosowano książki empatyczne (i nie tylko) wśród osób, które zdecydowały się na wykonanie ćwiczenia empatycznego !!! Udział w konferencji był bezpłatny. Ponieważ zajmujemy się komunikacją empatyczną już od kilku lat, zostaliśmy wywołani do tablicy, żeby opowiedzieć o swoich doświadczeniach z życia prywatnego i o wpływie empatii na efekty naszej pracy z pacjentami. Poniżej możecie zapoznać się Państwo z naszą prezentacją z konferencji.

 

Slajd10 Slajd9 Slajd8 Slajd7 Slajd6 Slajd5 Slajd4 Slajd3  Slajd1 Slajd2Slajd3Slajd5 Slajd4 Slajd6Slajd7Slajd8Slajd9Slajd10Slajd11 Slajd12 Slajd13